top of page
en3.jpeg

informacje
o konferencji

Edukacja naturalnie! jest wydarzeniem całkowicie plenerowym.

Konferencja Edukacja Naturalnie! Opiera się na ideach i pomysłach odnoszących się do innowacyjnej edukacji i promocji wychowania w zgodzie z naturą. Jest także odpowiedzią na światowy trend, którego celem jest zbliżenie dzieci do przyrody jako działanie profilaktyczne wobec rosnącego uzależnienia od techniki, siedzącego trybu życia, problemów rozwojowych dzieci, a także jako odpowiedź na wartości edukacji dla zrównoważonego rozwoju. 

416A1652.jpeg

Celem konferencji jest upowszechnienie i udostępnienie do szerokiego wykorzystania wypracowanego modelu innowacji edukacyjnej i społecznej jaką są przedszkola i szkoły leśne. 

Celem konferencji jest również wzbogacanie świadomości społecznej w zakresie profilaktyki negatywnych skutków syndromu deficytu natury i potrzebie zmiany podejścia do edukacji w kontekście zachodzących zmian społecznych, kulturowych i gospodarczych na uwzględniające personalizację i indywidualizację procesu nauczania.

Konferencja stanowi platformę wymiany doświadczeń i przygotowania nauczycieli i edukatorów do wdrożenia zasad edukacji naturalnej i edukacji leśnej również w przedszkolach i szkołach publicznych w całej Polsce. 

 

„Edukacja naturalnie! - edycja 2022" to 3 edycja konferencji poruszających kwestię znaczenia edukacji w naturze, podnoszących świadomość pracowników oświaty, pedagogów, edukatorów nauczycieli szkół i przedszkoli powszechnych i niepublicznych, grupy inicjatywnych w temacie dobroczynnego wpływu bliskiego kontaktu z naturą na kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, co nabiera szczególnego znaczenia w dobie zagrożenia epidemicznego.

Jak się przygotować do konferencji w plenerze?

  • Konferencja Edukacja Naturalnie! jest wydarzeniem całkowicie plenerowym. Wykłady gości specjalnych, wykłady w małych grupach, warsztaty terenowe, panele dyskusyjne w oraz przerwy kawowe i obiadowa odbędą się na terenie Leśnego Przedszkola Puszczyk w Osowiczach (200 m od granicy Białegostoku) oraz w lesie przy rezerwacie Antoniuk. 

  • W razie deszczu wszelkie spotkania zostaną przeniesione do pracowni terenowych Leśnej Szkoły i Leśnego Przedszkola. 

  • Miejsce każdego wykładu, warsztatu i panelu dyskusyjnego będzie zaznaczone na mapie, która będzie dostępna online oraz na miejscu podczas trwania Konferencji. 

  • Aby dobrze się przygotować na udział w konferencji plenerowej należy:

- ubrać się stosownie do pogody oraz wziąć płaszcz przeciwdeszczowy

- wziąć pojemnik na obiad (typu lunchbox) i sztućce

- wziąć bidon/butelkę na wodę (zapewniamy wodę pitną)

Jak dojechać?

Dojazd samochodem:

Dojazd autobusem:

  • Autobus nr 11 z przystanku „Kolejowa/dworzec PKP” w kierunku „Zawady pętla”.

  • Po około 17 minutach wysiadacie na przystanku „Lodowa/św. Krzysztofa”. Kierujecie się w kierunku odjazdu autobusu. Po chwili autobus skręci w lewo, ale wy idziecie dalej prosto. Kończy się chodnik i dalej idziecie szosą (koniecznie lewą stroną aby zachować maksimum bezpieczeństwa).

  • Po chwili po prawej stronie pod lasem będzie widać jasne namioty sferyczne. To tu :) Cała droga z przystanku do celu to 10 minut spacerkiem. 

bottom of page